Kezdőlap » Hobbi » Kondi eszközök » Gyakorló hengerek
A terméket nem tartjuk raktáron! Vásárlás előtt érdeklődjön a várható szállítási időpontról! info@otthon-szabadido.hu
A terméket nem tartjuk raktáron! Vásárlás előtt érdeklődjön a várható szállítási időpontról! info@otthon-szabadido.hu
.
.
.
Az edzőhenger vagy más szóval a masszírozóhenger egy egyszerű, hengeres alakú habeszköz, amely testmasszírozásra, valamint rehabilitációs kezelésekre, fitnesz edzésekre használható.
A fitneszgörgők lehetnek különböző keménységűek, sima felületűek vagy dúcokkal borítva. Roller - masszázshenger, megfelelően használva javítja a vérkeringést, ellazítja a kiválasztott testrészeket. Az izomfeszültség ellazításával és a fájdalom csillapításával javítja az edzést végző személy közérzetét.
A gyakorlatok önmasszázsból állnak - az edzőhengert a talajra kell helyezni, majd a kiválasztott testrészeket - lábfejet, vádlit, combot, keresztet, hátat stb. - rá kell helyezni és ezek segítségével forgatni a görgő a földön. A hengerrel a masszírozott izom teljes hosszában kell haladnia.
Optimális 2-3 naponta hengerrel tornázni - azaz "tekerni" -, de ennek nincs akadálya akár napi háromszor is.
Ez függ a testfelépítéstől, az ingerekre való személyes érzékenységtől, a tervezett gyakorlatok típusától, valamint az ezek végrehajtásában szerzett tapasztalattól.
Az első kiválasztási kritérium a keménység legyenharc. A lágy edzőgörgők azoknak a kezdőknek ajánlottak, akik még nem ismerik teljesen a masszázs- és edzéstechnikákat. A masszázshenger jó megoldás azoknak is, akiknek finom masszázsra van szükségük és jó testfelépítésük van. A közepes keménységű, azaz az ujjnyomásra enyhén érzékeny masszírozóhengereket haladóbb embereknek szánják, a nyomásra nem könnyen érzékeny kemény hengerek pedig a gyakorlatban jártasak, valamint a sportosabb testalkatú és nagyobb súlyú felhasználók eszközei. férfiaknál gyakrabban . Az ilyen emberek számára megfelelő lesz egy kiálló görgő is - sokkal intenzívebb érzéseket okoz, és a nagyobb tapintási érzékenységűek egyszerűen fájdalmat érezhetnek edzés közben.
A második kritérium a tengely mérete lehet. A kicsi és puha edzõgörgõk nem érik el a kívánt hatást nagyobb és nehezebb embereknél – ezért a görgõt az Ön magasságához és alakjához kell igazítani. A nagyobb átmérőjű hengerek helyi masszázsra és gerinctorna, míg a kisebbek végtagmasszázsra, valamint nyak- és tarkómasszázsra jók. A méret a tevékenység típusától függően is kiválasztható - attól függően, hogy például crossfitről, jógáról vagy nyújtásról lesz szó, hasznos lesz egy másik masszázshenger.
A harmadik tényező a bevágás. A sima, univerzálisabb görgőket inkább regenerációra, relaxációra, lazításra használják, megfelelő edzés után is. A kiálló hengerek viszont az izmok serkentésére, vérellátásuk javítására szolgáló eszközök - éppen ezért tökéletesek az edzésre való felkészülésben, valamint a cellulit elleni küzdelemben. Nem szabad őket használni a gerinc területén. A kiemelkedések vagy barázdák típusai eltérőek lehetnek, és kissé megváltoztathatják a gyakorlatok hatását. Nem árt azonban észben tartani, hogy szervezetünk állapota, ingerérzékenysége, mozgáskészsége idővel változik – egyik nap a sima henger használata lesz jobb eredmény, máskor viszont a bordázottabb henger fog működni. Éppen ezért érdemes mindkét típust a rendelkezésére bocsátani és az aktuális igények függvényében választani. Teljesen univerzális, "mindenre" passzoló masszázshenger nem létezik.
A görgő kiválasztását érdemes fizikoterapeutával vagy személyi edzővel egyeztetni, vagy - ők segítenek a számodra megfelelő típus kiválasztásában és megmutatják a helyes használatát.